Iespējams, Latvija nav pirmā valsts, kas nāk prātā, domājot par metāla mūziku. Taču, ticiet mums, ir dažas ļoti talantīgas Latvijas metāla grupas, un tās kļūst arvien labākas. Lūk, 5 Latvijas metāla grupas, kas, mūsuprāt, uzspridzināsies 2022. gadā.

  1. Hades Archer – ir piecu cilvēku progresīvā deathcore grupa no Rīgas, Latvijā. Viņi izveidojās 2016. gadā un kopš tā laika ir radījuši viļņus pagrīdes metāla scēnā. Viņu mūzikā apvienojas tehniskais death metāls, hardcore un progresīvais roks, ar nelielu black metāla piejaukumu.
  2. Frostburn – ir četru cilvēku simfoniskā black metāla grupa no Jelgavas, Latvijā. Viņi izveidojās 2014. gadā un 2017. gadā izdeva savu debijas albumu “Winter’s Coming”. Grupas skanējumu raksturo tumšas, atmosfēriskas melodijas un nikni blastbīti.
  3. Wolfsblood – ir četru cilvēku blackened deathcore grupa no Liepājas, Latvijā. Grupa dibināta 2013. gadā un ir izdevusi divus EP un vienu pilnmetrāžas albumu. Viņu skanējums ir brutāls un nežēlīgs, ar mežonīgiem growliem un graujošām bungām.
  4. Necropsycho – ir trīs cilvēku deathcore grupa no Valmieras, Latvijā. Viņi izveidojās 2009. gadā un ir izdevuši vienu EP un divus pilnmetrāžas albumus. Viņu skanējums ir brutāls un tehnisks, ar sarežģītu ģitāras spēli un mežonīgu growlu.
  5. Doom Mitchum – ir trīs cilvēku stoner doom metal grupa no Rīgas, Latvijā. Viņi izveidojās 2016. gadā un ir izdevuši vienu EP un vienu pilnmetrāžas albumu. Viņu skanējums ir lēns un smags, ar bieziem rifiem un hipnotisku vokālu.

Ja meklē kādu jaunu smago mūziku, ko noskatīties, pievērs uzmanību šīm piecām Latvijas metālmūzikas grupām – 2022. gadā tās noteikti radīs viļņus uz skatuves!