Kā gadu gaitā attīstījusies Latvijas metāla skatuve

Latvija ir maza valsts ar lielu metāla skatuvi. Gadu gaitā Latvijas metāla grupas ir iemantojušas atzinību gan pašu mājās, gan ārzemēs. Ja esi metāla mūzikas cienītājs, droši vien esi dzirdējis par Latvijas slavenākajām metāla grupām, piemēram, Skyforger un Metsatöll.

Bet kā ir ar jauno Latvijas metāla grupu paaudzi? Šajā rakstā mēs aplūkosim dažas jaunas un topošas metāla grupas no Latvijas un to, kā tās turpina smagā metāla mūzikas tradīcijas savā valstī.
Viena no daudzsološākajām jaunajām metāla grupām no Latvijas ir Devil’s Day Off. Grupa tika izveidota 2015. gadā un ir izdevusi divus EP un vienu pilnmetrāžas albumu. Devil’s Day Off ir pazīstami ar saviem enerģiskajiem dzīvajiem priekšnesumiem un āķīgām dziesmām. Ja esat Metallica vai Megadeth fans, jums noteikti patiks thrash metal Devil’s Day Off.

Latvijas metālmūzikas grupu jaunā paaudze

Vēl viena topošā Latvijas metāla grupa, kuru ir vērts apskatīt, saucas Grimness 69. Grupa Grimness 69 tika dibināta 2006. gadā un izdeva trīs pilnmetrāžas albumus. Grupas mūziku var raksturot kā blackened deathcore, un tā ir viena no retajām Latvijas grupām, kas guvusi ievērojamus panākumus ārpus savas valsts robežām. Grimness 69 ir daudz koncertējuši Eiropā un pat spēlējuši prestižajā Wacken Open Air festivālā Vācijā.

Un, visbeidzot, Carnivore Diprosopus, kas, iespējams, ir veiksmīgākā mūsdienu Latvijas metāla grupa. Grupa Carnivore Diprosopus tika dibināta 2010. gadā un ir izdevusi divus pilnmetrāžas albumus. Grupas mūziku var raksturot kā brutālu death metal, un tā ir viena no retajām Latvijas grupām, kas parakstījusi līgumu ar lielu izdevniecību (Unique Leader Records). Carnivore Diprosopus ir koncertējuši visā Eiropā un pat spēlējuši festivālā Obscene Extreme Čehijā.


Latvija ir maza valsts, taču tajā ir plaukstoša metāla skatuve, kas nepārtraukti attīstās. Ja esi smagās mūzikas cienītājs, neaizmirsti ieskatīties tādās jaunās Latvijas metāla grupās kā Devil’s Day Off, Grimness 69 un Carnivore Diprosopus. Jūs nebūsiet vīlušies!